začátek stránky ↓ skok na navigaci

O webu – prohlášení o přístupnosti


Webová prezentace pascaltools.wz.cz je vytvořena s ohledem na maximální přístupnost obsahu. Její obsah by měl být dostatečně zobrazen na jakémkoli výstupním zařízení.

Použitá metodika

Tato prezentace splňuje všechna důležitá pravidla pro dosažení co nejvyšší přístupnosti a to: Blind Friendly Web, Pravidla pro tvorbu přístupného webu 1.0, vydaná MI a WCAG 1.0.

Webové standardy

Struktura obsahu i layoutu je vytvořena validním XHTML 1.0 Strict, vizuální prezentace pomocí CSS. Používání kaskádových stylů zde můžete vypnout. Kdykoli je pak můžete zase zapnout. Tato funkce vyžaduje zapnutou podporu cookies v prohlížeči.

Písmo a barvy

Velikost písma byla deklarována v relativních jednotkách, takže máte možnost si písmo ve vašem prohlížeči zvětšit. Veškeré barevné kombinace text/pozadí úspěšně prošly testem kontrastu (nemusí platit pro texty v obrázcích).

Klávesové zkratky

Na webu se můžete rovněž pohybovat pouze s pomocí klávesnice. Proto mají všechny důležité odkazy tzv. accesskeys (jejich konkrétní klávesová zkratka závisí na používaném prohlížeči a operačním systému).

Problémy s přístupností

Pokud by jste narazili na jakoukoli chybu v přístupnosti, kontaktujte mě a já se budu snažit ji co nejdříve napravit.

hlavní navigace ↑ skok na začátek stránky
Copyright © 2005 Marty, email:
zongler@gmail.com